כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

הרחצה הראשונה של התינוק: כך תעשו את זה נכון

מזל טוב! חזרתם הביתה עם הבייבי החדש. איך רוחצים אותו נכון, על מה חשוב להקפיד וממה מומלץ להימנע? מדריך האמבטיה הראשונה
האמבטיה הראשונה שלי. צילום: פוטוליה

בשעה טובה הגיע הרגע המרגש והבייבי הגיע הביתה. להורים הראשונים יש לא מעט שאלות משמעותיות וחששות בכל הנוגע לשגרת היומיום, שמירה על ניקיון והיגיינת הרך הנולד, כמו גם רחצה וטיפול נכון. לפניכם טיפים לרחצת התינוק, במיוחד בפעמים הראשונות ואיך ניתן לשמור על ניקיונו ובריאותו כדי למנוע מחלות ואלרגיות?

טיפים לרחצה הראשונה של הרך הנולד

  •       מתי מתחילים? רחצי את  תינוקך כבר מיומו הראשון וללא חשש בהרטבת  גדם חבל הטבור.  בפעולה זו  הקפידי על שימוש באל- סבון (סבון ללא סבון) המיועד לעורם העדין של התינוקות. כך למשל, קמיל בלו סנסיטיב שיבולת שועל.
  •     על מה חשוב להקפיד? בעת רחצת תינוקך מומלץ לנקוט במספר פעולות – חממי את חדר האמבטיה לטמפרטורה של 25 מעלות, מלאי את האמבטיה במים חמימים עד לגובה של 10 ס"מ (אמבט מיוחד לתינוק), הכיני בהישג יד אל סבון ואל דמע, כך שלא יצרוב בעיניו, הכיני מבעוד מועד מגבת גדולה, חיתול ובגדים להחלפה כך שהלבשתו לא תיערך זמן רב מדי.
  •      אזור הקרקפת והשיער רכים ועדינים ולכן רצוי להשתמש בתכשירים עדינים שאינם צורבים בעיניים, אשר פותחו באופן מיוחד לתינוקות. בבתי היולדות עושים שימוש כבר מהאמבט הראשון באל סבון מסדרת קמיל בלו סנסיטיב של ד"ר פישר, סדרה המותאמת לתינוקות רכים ועברה את מבדק סנסיטיב המחמיר המעיד על התאמתה לעור עדין ורגיש כעור התינוק.
  •     הכיני מראש את הציוד הנחוץ לרחיצת התינוק ולהלבשתו לפני תחילת הרחצה.
  •     שימי לב כי טמפרטורת המים המומלצת הנה 37 מעלות, בדומה לטמפרטורת הגוף של התינוק. יש למדוד את טמפ' המים על ידי שימוש במד חום המותאם למים או על ידי טבילת המרפק שלנו (אזור רגיש במיוחד לחום).
מוס שיבולת שועל. ד"ר פישר (צילום: יעל האן)
מוס שיבולת שועל. ד"ר פישר (צילום: יעל האן)
  •       נקטי במשנה זהירות – בזמן הרחצה מומלץ להניח את התינוק על גבי מתקן "דפני" המונח בתוך האמבטיה. חובה להחזיק את התינוק במשך כל זמן הרחצה ולעולם לא לעזוב אותו לבד במים.
  •      הקפידי על זמן רחצה מדוד – זכרי שזמן הרחצה יכול להוות זמן איכות עם ילדך, זמן בו אפשר ליהנות, לשיר ולשחק. הפכו את זמן הרחצה לזמן נעים ורגוע וכך למדו את ילדכם ליהנות משמירה על ההיגיינה.
  •       אחרי הרחצה נגבי את תינוקך על ידי טפיחות קלות ועדינות על גופו והקפידי על ניגוב בין קפלי העור, מאחורי האוזניים ובבית השחי.
  •     במקרים של עור יבש או אדמומי במיוחד מומלץ להשלמת פעולת הרחצה ושמירה על לחות העור הרך שימוש בקרם גוף. דוגמה לכך היא סדרת קמיל בלו סנסיטיב שיבולת שועל המכילה נוסחה ייחודית המועשרת בשיבולת שועל. המרכיבים הייחודיים של קרם הגוף מסייעים להרגעת העור ושומרים עליו מפני גירוי ואדמומיות, החזרת לחות ומכילים ויטמין E לריכוך העור ופרו-ויטמין B5 לשמירה על מאזן הלחות הטבעית של העור גם לאחר הרחצה.

הכתבה באדיבות מומחי ד"ר פישר