כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

ספר ילדים: "חופשה נעימה"

עם הרמזים הראשונים לחופש הגדול, יוצא לאור יומן מסע המגולל את חוויות החופש מנקודת מבטו של ילד צעיר מול העולם החיצוני והעולם הפנימי שלו. ספר מומלץ לקראת חופשת הקיץ המשפחתית
ספר ילדים מומלץ לקראת חופשה משפחתית. צילום: יח"צ

בילינו במלון כמעט שלושה ימים,

לראות מה יש בחוץ כבר היינו מוכנים.

אבא קרא: "להזדרז, אנחנו מיד יוצאים!

ההרפתקה התחילה – קדימה, לדרכים!"

בימים אלה ובטיימינג מושלם של תחילת הקיץ, משיק סרג'יו א. אפטר, סופר, בלוגר ועורך דין – יומן מסע החושף דיאלוג מחרוזתי בין ילד להוריו על ילדות והתבגרות ומה שביניהן.

"חופשה נעימה" נכתב כיומן מסע המגולל את חוויות החופש בפרספקטיבה של ילד צעיר, מול העולם החיצוני ומול העולם הפנימי שלו. הספר מתאר ביסודו יחסים בין בני המשפחה, מציג שלל חוויות שהילד צובר מדי יום והפרשנות שהוא מעניק לכל אחת מהן.

החרוזים, האיורים והתיאורים המאפיינים את הספר "חופשה נעימה" מזמינים את הקורא להסתכל על חופשה כהזדמנות לקרבה מסוג אחר בין בני המשפחה, באמצעות יצירת חוויות משותפות ותוך כדי יצירת תקשורת בין אישית. הספר שנכתב בהשראת חופשה משפחתית של הסופר וילדיו, מעורר עניין בתרבויות אחרות, במיוחד מעבר לים, ומספר בכתיבה נעימה, קלילה וכנה, על מסע של ילד קטן עם בני המשפחה שלו בארץ אחרת.

על הסופר

סרג'יו א. אפטר בן 49, נשוי + 2 המתגורר בפתח תקווה, נולד וגדל בצפון ארגנטינה בבית שהייתה בו אהבה גדולה לספרים. בגיל 29 עלה לישראל לבדו לאחר שהספיק לראות עולם (הוא חי בארה"ב ובבלגיה תקופות ממושכות). הוא בחר במקצוע עריכת הדין ובזמנו החופשי מנהל בלוג ספרותי (משנת 2010).

"מאז ומתמיד הייתי טיפוס הרפתקני, אהבתי לטייל ולנסוע למקומות חדשים עוד מגיל צעיר, צברתי חוויות מסביב לעולם וגם הספר הזה נולד באופן ספונטני", מספר מחבר הספר, "הכתיבה שלי ברובה הייתה מאז ומתמיד מקצועית, כתבי בי  דין וחוזים, ותמיד שמתי דגש על עניין הדיוק והשפה". באחד הימים החל סרג'יו לכתוב, לא עבור עצמו אלא עבור האחרים שיקראו. הוא פתח בלוג בספרדית בשם "קורא וכותב סתם" ושם הוא כתב וסיקר על ספרים וסופרים שהוא קורא בעצמו. עם לידת הבנים, החל גם לכתוב בעברית. בטקסטים שלו נחשפים הצבעים, הקצב והרגש הייחודיים, אשר הגיעו איתו לארץ מדרום אמריקה הרחוקה ויוצרים משב רוח מרענן בספרות הילדים הישראלית. בשנים האחרונות בהשראת שני בניו, סרג'יו כותב שירי ילדים וכעת החל לכתוב גם שירה בעברית למבוגרים המתפרסמת גם היא בבלוג.

עוד משהו: הספר מיועד לילדים בגילאי 4-8

מחיר: 59 ₪, ברשת חנויות סטימצקי, באתר צומת ספרים, בחנות ובאתר של הוצאת אוריון, בחנויות ספרים מובחרות ובעמוד הפייסבוק