כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

חופשת החלומות: איך תהנו מנופש עם הילדים?

החופש הגדול עוד רגע כאן, והלו"ז שלנו עמוס בתכנונים, סבתות, סידורים וגם חופשות משפחתיות. כיצד נעבור בשלום חופשה עם הקטנים, מבלי להתיש את עצמנו, להיתקל במכשולים או סיטואציות לא נעימות. רגע לפני החופשה – מוזמנים לשנן היטב

עונת הטיולים פורצת לחיינו, והדרך הטובה להעביר את  להעביר את הזמן עם ילדים צעירים היא מחוץ לבית. האוויר הפתוח עושה להם טוב, הנסיעה בד"כ מעייפת אותם וגם אם זה נראה מאיים ומלחיץ, צריך פשוט לקפוץ למים ולעשות את זה. חשיבותה של חופשה משפחתית היא קודם כל העובדה שבני המשפחה נפגשים מחוץ לשגרה, משנים אותה, נמצאים באווירה נינוחה, ללא תביעות העבודה ודרישות היומיום הלוחצות. כך ניתן לגלות אחד את השני בדרכים שלא הכרנו קודם. חופשה כזו מחזקת ומעצימה את הקשר המשפחתי, בונה זיכרונות משותפים ומייצרת זמן איכות משפחתי אמתי. אז איך כדאי להתארגן לחופשה שכזו?

מודעות: זכרו שחופשה משפחתית עם ילדים עד גיל שנתיים היא לא חופש של ממש, ואתם לא באמת נחים בה. כל עוד תזכרו ותקבלו את זה לאורך כל הדרך, תוכלו לזרום עם החופשה ביתר קלות, בהבנה ובסבלנות ואולי גם תצליחו ליהנות.

התמודדות עם שינויים: ישנם ילדים רבים, שקשה להם מול שינויים ומעברים ואף לוקח להם זמן להסתגל לשינוי וליהנות ממנו. לכן כנסו לתהליך עם אמפתיה וסבלנות ואל תכעסו על הפעוט שלכם אם הוא יללני בחלק הראשון של החופשה, הוא לא עושה לכם דווקא והוא לא כפוי טובה, פשוט הוא זקוק לזמן שלו, כדי להסתגל למקום ולאווירה החדשים.

קחו בחשבון עצירות: תכננו מספיק זמן עבור הנסיעה, קחו בחשבון עצירות תכופות עד כמה שניתן לחילוץ עצמות, ואם הילד כבר בתהליך גמילה, לפיפי/קקי, מבלי שתהיו לחוצים בזמן.

shutterstock_61034269בחירת לוקיישן: מה לבחור- צימר, מלון, קמפינג באוהל? האמת שזה תלוי בכם ובטעם האישי שלכם. צריך לזכור שהלינה עם ילדים צעירים באוהל יכולה להיות חוויה לא קלה בשל יתושים וחרקים למיניהם וגם בשל האבק ותנאי מזג האוויר. שהות במלון עלולה להלחיץ אתכם ולגרום לכם לשמור ללא הרף על התנהגותו של הפעוט הסקרן והאנרגטי, מה שיוביל לחוסר נוחות מצדכם. באופן כללי  כדאי שיהיה במקום הלינה שלכם חשמל ומקום נגיש למים ופינה נוחה שבה תוכלו לחתל ולהניח את הילד לישון בצורה בטוחה ונוחה. בכל מקרה, בחרו את אזור השהות שלכם והפעילויות שאתם עומדים לעשות, מתוך העיניים של ילד בן שנתיים ולא מתוך העיניים המבוגרות שלכם. את הבילוי בקונצרט קלאסי תוכלו לשמור לנופש הזוגי שלכם, לא אתו.

ציוד ציוד ועוד ציוד: עם ילדים בכלל וילדים צעירים בפרט, תמיד קורה הבלתי צפוי. פתאום הילד מקיא/בורח לו/נשפך עליו בקבוק המים. כן כדאי להיות מוכנים לכל מצב כדי שלא תמצאו את עצמכם מטורטרים ונוסעים קילומטרים כדי לקנות עוד משהו שנגמר לילד במקום לא מוכר, מה שיהרוס את הכיף. כדאי להכין רשימה מסודרת של הדברים שעליכם לקחת. מומלץ לקחת אקסטרה בגדים, 3 מערכות לבוש לכל יום, ואל תשכחו מגבונים וגם תרופות בסיסיות שיתנו עזרה ראשונה במקרה של וירוס מעצבן. אל תשכחו לקחת את כרטיסי קופת החולים שלו ושלכם ורצוי לקחת גם כתובת וטלפון של המרפאה באזור, למרות שבעידננו האינטרנט נגיש לנו כמעט בכל מקום.

בחרו עם הילד צעצועים שהוא אוהב, ספרים, בובות. כדאי לקחת דפים וחומרי ציור. אפשר להרכיב מזוודה קטנה של אמצעי בידור ותעסוקה, שהילד יוכל להתעסק בהם גם בנסיעה וגם בשהות במקום הלינה שלכם. טיפ מפתח: תמיד זכרו לקחת מספיק מוצצים ואת חפץ המעבר של הילד.

המלצה מהשטח: עם ילדים צעירים ובכלל, כדאי לעשות טיולי כוכב: ישנים באותו מקום ובכל יום יוצאים לטיול או פעילות באזור וחוזרים לאותו מקום. הדבר מקל מאד על ההתארגנות שלכם ושל הילד.

תכננו את הפעילות שלכם לכל יום בחופשה. תכנית מוקפדת מקלה מאד על ההורים, כמובן שהיו גמישים ומוכנים לכל שינוי שיבוא בדרך. הרעיון בחופשה הוא ברמת לבנות מסגרת כיפית ותומכת, מסגרת מלכדת של בני המשפחה כולם, הם התחשבות בצרכים וברצונות של כולם. היו פתוחים לשינויים, תעצומות נפש, ומעל הכל לכיף גדול שיפזר חיוך גדול על פניכם ועל פני ילדכם.