כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

OMG אני בהריון!

גילית שאת בהריון, את ממש מתרגשת וגם קצת חוששת ובעיקר מחפשת המון מידע. קבלי כמה טיפים שיעזרו לך לעשות סדר
OMG אני בהריון!

הריון ראשון הוא אחד האירועים המרגשים והמשמעותיים ביותר בחיי אישה. הרגע בו רואים לראשונה את הפס החיובי בבדיקת ההיריון או את התשובה של בדיקת הדם מביא עמו גל של התרגשות, שמחה וגאווה, מעורבים בפחד וחרדה מהשינוי הגדול הממתין בפתח. כתבה זו תלווה אתכן דרך ההתמודדות עם הרגשות העזים והמורכבים המתעוררים עם הכניסה להריון ראשון.

המעבר להורות מעלה שאלות רבות על העתיד ויוצר תחושת אי וודאות – האם אהיה טובה דיה כאמא? האם הילד יהיה בריא? האם אצליח לשלב בין הקריירה לאימהות? חשוב לזכור שמדובר בתהליך הדרגתי שכולל עליות ומורדות רגשיים. יחד עם בן/בת הזוג והמשפחה הקרובה ניתן לצלוח את מכלול הרגשות, ולהפיק מהם כוחות חיוביים לקראת השלב החדש והמרגש הזה בחיים.

הקפידי על שגרה ומנוחה ואל תעמיסי על עצמכן יותר מדי. במהלך ההריון חשוב לשמור על אורח חיים סדיר ורגוע ככל האפשר. הקפידי ללכת לישון ולהתעורר בשעות קבועות, לאכול ארוחות מסודרות ולנוח כשאת עייפה. אל תעמיסי על עצמך יותר מדי מטלות ומחויבויות. עדיף לבקש עזרה מבן/בת הזוג ומהסובבים אותך להקלת העומס. שגרה סדירה ומנוחה הולמת חיוניות להריון בריא.

הכיני רשימה של שאלות לרופא/ה ולמיילדת. לפני הביקורים אצל הרופא והמיילדת במהלך ההריון, כתבי לעצמך רשימה של שאלות ונושאים שאת רוצה לברר מולם. בדקי מה מעסיק או מדאיג אותך והכיני שאלות ספציפיות בנושא. רשמי גם שאלות כלליות על התפתחות ההריון והעובר, תזונה מומלצת, פעילות גופנית ועוד נושאים רלוונטיים. כך תוכלי לקבל מענה מקצועי לכל שאלותיך ולהרגיש שאת מטופלת בצורה המיטבית.

נסי להתמקד ברגע ההווה ולא לדאוג יתר על המידה לעתיד. במהלך ההריון הראשון קל מאוד למצוא את עצמך דואגת ומתלבטת יתר על המידה לגבי העתיד – הלידה, ההורות, הטיפול בתינוק ועוד. אך חשוב מאוד לנסות ולהתמקד בהווה, ברגע הנוכחי שאת חווה כעת. העתיד נמצא בידיים טובות – שלך ושל הרופאים והמיילדות. עשי מה שאת יכולה כדי להתכונן אליו, אך אל תבזבזי אנרגיה על דאגה מיותרת. תני לעצמך ליהנות מהרגעים היפים של ההריון עצמו.

זכרי שלכל הריונית חדשה יש חששות דומים ואת לא לבד. חשוב לזכור שכל אישה הנכנסת להריון ראשון חווה מגוון רחב של רגשות מעורבים, ביניהם חששות, פחדים וחוסר ודאות. אלו רגשות נורמליים לחלוטין כאשר מתמודדים עם מצב חדש ובלתי ידוע. החברות הכי טובות ובנות המשפחה שלך היו במקומך בעבר וחשו את אותם הדברים. חשוב לזכור זאת ולא לחוש בודדה או חריגה. מדובר באתגר אוניברסלי כמעט לכל אישה, ויש כל כך הרבה שעוברות אותו יחד איתך היום.

הריון ראשון הוא מסע רגשי עשיר ומורכב. יחד עם האושר וההתרגשות, מגיעות גם תקופות של חרדה, תסכול ואי ודאות. אך אל דאגה – כל הרגשות הללו הם חלק טבעי מהתהליך. עם תמיכה של הסובבים אותך, אופטימיות ואמונה בעצמך, תעברי את ההיריון הראשון בהצלחה, צעד אחר צעד.