כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 32 להריון

מה מצב העובר?

משקל עוברך מגיע ל-1.750 קילוגרם ואורכו כ-40 ס"מ. לרוב, ראשו כבר פונה כלפי מטה לכיוון היציאה מהרחם. אם אינו נמצא בתנוחה זאת, חשוב להמשיך, לעקוב ולראות האם המצב משתנה סביב שבוע 36 או 37. אם גם בשבועות מאוחרים יותר לא יהיה שינוי במנח, תוכלי להתייעץ עם הרופא לגבי ביצוע היפוך או קביעת תור לניתוח קיסרי.

מה קורה אצל האמא?

משקל גופך ממשיך לעלות, ואת אולי סובלת מכאבי גב עקב הבטן שהולכת וגדלה. נסי לנוח ככל שתוכלי ושכבי על הצד. היעזרי בכרית תומכת בין הברכיים או בכרית הריון.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • הערכת משקל העובר: בין שבוע 30 לשבוע 34, תופני לבדיקת אולטרסאונד. במהלך הבדיקה ייבחנו קוטר הראש של העובר, היקף הבטן ואורך עצם הירך שלו. בהתאם לנוסחה מיוחדת, יוערך משקלו של העובר (תיתכן סטייה של עד 15%). להערכת המשקל חשיבות במעקב אחר התפתחות העובר ובאיתור עוברים גדולים או קטנים יחסית. במקרים אלו, יחליט הרופא על המשך המעקב. בהערכת המשקל ייבדק גם מנח העובר. במידה והעובר במנח עכוז, יש לקבוע בדיקה נוספת.
  • מעתה ועד סוף ההריון, מומלץ להגיע לביקורת אצל רופא הנשים אחת לשבועיים. הרופא יבדוק את מצב העובר ויעקוב אחר התפתחותו, ובמקביל יעקוב אחר מצבך הגופני. סביר להניח שתופני לבדיקת שתן ולבדיקת דם שבה יימדדו רמת ההמוגלובין והברזל שלך.
  • יכול להיות שתחושי התכווצויות של הרחם. אלה נקראים צירי ברקסטון היקס, ויש להבחין בינם לבין צירי לידה.