כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 2 להריון

מה מצב העובר?

עוד מעט הביצית תשתחרר מהשחלה אל החצוצרה ותגיע אל חלל הרחם, שם תחכה להפרייתה על ידי הזרע. תהליך זה, הנקרא ביוץ, צפוי להתרחש בסוף השבוע השני או השלישי מתחילת הווסת.

מה קורה אצל האמא?

גופך מתכונן לביוץ שיחול בגופך בסיום שבוע זה. הביוץ מתרחש כ-14 ימים לאחר הופעת המחזור החודשי (הווסת). זמן הביוץ הוא הזמן האידאלי לביצוע יחסי מין, על מנת להיכנס להיריון. מאחר שלא ניתן להעריך זמן זה באופן מדויק, מומלץ לקיים יחסי מין גם בימים שלפני ואחרי מועד זה.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • אם טרם ביצעתם בדיקות גנטיות, זה הזמן לעשות זאת. הבדיקות מאתרות את רמת הסיכון של העובר ללקות במחלות תורשתיות. מומלץ להתחיל בהן עוד טרם הכניסה להריון, כיוון מדובר בתהליך העלול להימשך פרק זמן ארוך יחסית.
  • ניתן לבצע בדיקות סקר גנטיות בקופות החולים, במכונים גנטיים ובמעבדות גנטיות. יש לוודא שהמיקום בו מתבצעת הבדיקה מאושר על ידי משרד הבריאות לביצוע בדיקות גנטיות. כדאי לפנות לקופת החולים שלך מאחר שייתכן וקיים הסכם להנחה בתשלום באחת המעבדות המבצעות את הבדיקה.
  • אם עדיין לא התחלת ליטול חומצה פולית, כדאי לעשות זאת בהקדם. מחקרים הוכיחו כי חומצה פולית תורמת להפחתת הסיכון למומים מולדים בתינוקות.