כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 6 להריון

מה מצב העובר?

דמיינו גרגר אפונה קטן. זה בערך גודלו של העובר שלכם בשלב זה. למרות גודלו המזערי, מערכות גופו ואיבריו מתפתחים בקצב מהיר: העיניים, האוזניים, המוח והכליות. ניתן להבחין גם בהתחלה של גפיים, שנראים כרגע כמו עלי כותרת קטנים.

מה קורה אצל האמא?

הרחם שלך גדל. בשלב זה, ניתן לאבחן שאת בהריון גם באמצעות בדיקה גניקולוגית. קמת בבוקר עם בחילה? אל דאגה. התופעה אופיינת מאוד לחודשי ההיריון הראשונים. להרגשה זו עשויים להתלוות גודש בשדיים, כאבים באגן עקב התרבות הרחם, עייפות ורעב מוגבר. אל תיבהלי, לרוב תחושות אלו חולפות בתום שלושה חודשי הריון.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • סובלת מבחילות? הקפידי על ארוחות קטנות וקרובות, שתי הרבה מים, ובעיקר התאזרי בסבלנות! לרוב התופעה חולפת בסיום השליש הראשון להריון.
  • אם טרם ערכת ביקור אצל רופא הנשים, זה הזמן. התחילי במעקב הריון מסודר. מומלץ לשניכם להגיע יחד לרופא הנשים ולצפות יחד בפלא שיצרתם, במהלך בדיקת האוטרסאונד הראשונה, בה תראו את לבו הפועם של העובר.
  • כדאי להקפיד על פעילות גופנית, המסייעת בשמירה על משקל תקין במהלך ההריון ולאחריו, ושומרת על בריאות כללית ומצב רוח טוב יותר.
  • אם נתקלת בדימום – פני לרופא. אמנם מדובר בתופעה שכיחה שלעיתים חולפת, אך יש לעשות בירור רפואי כדי לוודא כי ההריון תקין ואינו בסכנה.