כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 33 להריון

מה מצב העובר?

משקל העובר כ-1.920 קילוגרם ואורכו כ-44 ס"מ. את עיקר זמנו הוא מבלה את זמנו בשינה, וכשהוא ער הוא דואג שתרגישי בכך ומרבה לזוז. המוח שלו מתפתח במהירות, הריאות שלו מבשילות ומפתחות את החומר המאפשר לו לנפח את בועיות הריאה בעצמו. הוא ממשיך לגדול ובשבועות הקרובים הוא צפוי לעלות כ-200 גרם לשבוע.

מה קורה אצל האמא?

בשלב זה, חשוב במיוחד לעקוב אחר תנועות העובר. אם תחושי בשינוי בתדירות התנועות, נסי לשכב על צד שמאל ולאכול משהו מתוק. הוא עדיין לא זז? התייעצי עם הרופא.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • הערכת משקל העובר: בין שבוע 30 לשבוע 34, תופני לבדיקת אולטרסאונד. במהלך הבדיקה ייבחנו קוטר הראש של העובר, היקף הבטן ואורך עצם הירך שלו. בהתאם לנוסחה מיוחדת, יוערך משקלו של העובר (תיתכן סטייה של עד 15%). להערכת המשקל חשיבות במעקב אחר התפתחות העובר ובאיתור עוברים גדולים או קטנים יחסית. במקרים אלו, יחליט הרופא על המשך המעקב. בהערכת המשקל ייבדק גם מנח העובר. במידה והעובר במנח עכוז, יש לקבוע בדיקה נוספת.
  • מעתה ועד סוף ההריון, מומלץ להגיע לביקורת אצל רופא הנשים אחת לשבועיים. הרופא יבדוק את מצב העובר ויעקוב אחר התפתחותו, ובמקביל יעקוב אחר מצבך הגופני. סביר להניח שתופני לבדיקת שתן ולבדיקת דם שבה יימדדו רמת ההמוגלובין והברזל שלך.
  • יכול להיות שתחושי התכווצויות של הרחם. אלה נקראים צירי ברקסטון היקס, ויש להבחין בינם לבין צירי לידה.