כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

למה כל כך חשוב לתת לילד לצייר?

אנו הופכים עולמות על מנת להעשיר ולהעצים את יקירנו הקטנטנים. לא תמיד היציאה אל מגרשי המשחקים או הג'ימבוריות מספיק אטרקטיבית עבורנו, ויש לנו שעה וקצת לשרוף איתם בבית. האם ניתן להתחיל ליצור כבר מגיל שנה?

כבר בגיל שנה ניתן להתחיל לחשוף את התינוק לחומרי יצירה שונים ומגוונים. שימו לב שהחומרים חייבים להיות בלתי רעילים ומתאימים לגיל. וכמובן נדרשת השגחת מבוגר צמודה. היצירה היא כלי ביטוי, גם אם ילדכם לא ניחן בכישרון ציור פנומנאלי. אל תנסו לבקש ממנו לצבוע בתוך מסגרות או לצייר אתכם יחד את השמש לצד העננים בשמיים, תנו לו צבע ביד ואפשרו לכישרון שלו חופשיות, צפו בעיקר לקשקושים. קחו בחשבון שהפעוט צריך קודם להכיר את החומר, להתוודע אליו ורק אז להתחיל ליצור ממנו. לכן אל תצפו ממנו שכבר במגע הראשוני עם החומר הוא יגיש לנו יצירת מופת.

כן חשוב שתתאימו את החומר לגיל הילד ואף ליכולותיו. הרבה מאוד פעמים ילדים שעובדים עם חומרים או משחקים שאינם תואמים לגילם, חשים ומביעים תסכול רב, ואף עשויים לסרב לשוב ולהתנסות באותו החומר/המשחק.

creation1

אספנו עבורכם את מיטב האטרקציות – שננו ועשו זאת בעצמכם:

צבעים קלים לאחיזה – מדובר בצבעים אשר עשויים להיות נוחים יותר לתינוקות שמתקשים להחזיק צבעים בצורת עפרון.

גירי שמן הם צבעי פנדה, צבעים רכים ונמרחים שלא דורשים כוח רב או דיוק בעבודה, ומביאים לתוצאות גם כשהמיומנויות המוטוריות עדיין לא מאד מפותחות.

מי לא אוהב מדבקות? מוזמנים לרכוש מדבקות צבעוניות בשלל גדלים וצורות. ניתן להדביק על דפים, על בלונים, על הילד עצמו או לאפשר לו להדביק עליכם.

צבעי אצבעות מוכרים גם בשם צבעי ידיים או צבעי אמבטיה. כמו שהשם מרמז – עובדים איתם עם הידיים ולא עם מכחולים. קחו בחשבון שזה מאד מלכלך, ורוב הפעוטות לא מסתפקים בידיים, לכן מומלץ לעבוד עם הצבעים האלו באמבטיה או בחצר.

בצק משחק – בצק צבעוני, ריחני ולא רעיל הוא החומר הכי נגיש שניתן להגיש היום לתינוק. הבצק גמיש, בעל ריח נהדר, אם הוא יילעס וייטעם על ידי הפעוט, לא יקרה חלילה דבר נורא, והכי חשוב – העבודה עם הבצק לא מצריכה אחיזה נכונה או כוח, מה שיהפוך את חוויית הפעוט לנעימה וקלה יותר. ניתן לקנות בחנויות או להכין לבד בבית. בגיל הזה עיקר העבודה היא תחושתית – למדו את הפעוט מהי לישה, מעיכה, רידוד בידיים, עיצוב כדורים בגדלים שונים ועוד.

צבעי אצבעות – ניתן לקנות רביעיית צבעים בסיסיים בכל חנות יצירה/צעצועים,
לפרוס בלוק ציור גדול ולתת לילדים למרוח, להתמרח וליהנות.
יתרון גדול הוא שאנו נכנסים לחודשי הקיץ ולכן אין בעיה לתת להם לעבוד בלי בגדים.

יצירה באמבטיה – צבעי האמבטיה כיום מוכרים יותר ויותר, הרבה מאוד ילדים אוהבים לשחק איתם בשעת המקלחת, יש לומר שחלק מההורים קצת פחות, ובכל זאת, הם אינם רעילים (שימו לב לתוויות לפני הרכישה) הם אינם מלכלכים את ידיו או גופו של הילד והם נשטפים בקלות.