כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 27 להריון

מה מצב העובר?

העובר כבר שוקל כ-875 גרם. כעת הוא צריך לגדול ולפתח את מערכת הנשימה ואת המערכת החיסונית שלו. הידעת? המקור העיקרי שממנו מורכבים מי השפיר הוא למעשה השתן של תינוקך. בשלב זה, מפריש העובר כרבע ליטר שתן ביום.

מה קורה אצל האמא?

גופך צורך יותר חמצן כעת. יכול להיות שתחושי קשיי נשימה קלים, התופעה נורמלית. הרחם הגדל, דוחף ומרחיק את הבטן, ושיווי המשקל שלך עלול להשתבש. היזהרי מנפילות.

על צירי ברקסטון היקס כבר שמעת? מדובר בהתכווצויות קלות, המכינות את הרחם ללידה. יש להבין שאין מדובר בצירי לידה שהם סדירים ותכופים יותר.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • העמסת סוכר GCT (כמות של 50 גרם): בדיקת סקר לסוכרת הריון, המתבצעת בין שבוע 24 לשבוע 28. בבדיקה תידרשי לבלוע 50 גרם סוכר מומס במים. מומלץ להביא לימון לבדיקה כדי להוסיף קצת טעם לתמיסה. לאחר שעה, תבצעי בדיקת דם פשוטה למדידת הסוכר. תוצאה של מעל 140, תחייב בדיקת העמסת סוכר גבוהה יותר (100 גרם), אשר מטרתה לאבחן סוכרת הריון. נשים המאובחנות בסוכרת הריון, יופנו לדיאטנית המומחית לנושא שתתאים להן תפריט בהתאם למצבן.
  • בדיקת נוגדנים ל-RH  (בדיקת coombs): אם את נמנית עם 15 אחוז מהנשים שלהן חלבון RH שלילי, עלייך לעבור בדיקה המאבחנת אם פיתחת נוגדנים נגד החלבון, העלולים להזיק לעובר. במידת הצורך יינתן לך בשבוע 28 חיסון הנקרא אנטי די, המונע יצירת נוגדנים אימהיים כנגד RH חיובי של העובר.
  • אם עדיין לא התחלת להשתתף בקורס הכנה ללידה, זה הזמן לעשות זאת.