כל מה שמעניין הורים אצלכם במייל! הטבות, מבצעים, פרסים, כתבות ועוד המון דברים טובים | רשמו אותי עכשיו

שבוע 26 להריון

מה מצב העובר?

העובר שוקל כ-800 גרם. הוא גדול, מתפתח ופוקח את עיניו לראשונה. עיניו מגיבות לשינויי אור, המתרחשים מחוץ לרחם. תנועותיו נעשות חזקות יותר ואת מרגישה אותן היטב. בשבוע זה, ניכרת התקדמות בהתפתחות ריאותיו של התינוק, הממשיך להתאמן בשאיפה ונשימה של מי השפיר.

מה קורה אצל האמא?

הורמוני ההריון ממשיכים להשפיע עלייך. ייתכן שאת סובלת מצרבות ומעצירות, הנובעות מהאטת תהליכים במערכת העיכול. שתי הרבה מים והקפידי על תזונה בריאה ואורח חיים פעיל. רוצה לעשות כושר בלי לצאת מהבית? לחצי לההדגמה של תרגילים מומלצים בהריון.

בדיקות והנחיות מומלצות

  • זה הזמן להתחיל בקורס הכנה ללידה.
  • העמסת סוכר GCT (כמות של 50 גרם): בדיקת סקר לסוכרת הריון, המתבצעת בין שבוע 24 לשבוע 28. בבדיקה תידרשי לבלוע 50 גרם סוכר מומס במים. מומלץ להביא לימון לבדיקה כדי להוסיף קצת טעם לתמיסה. לאחר שעה, תבצעי בדיקת דם פשוטה למדידת הסוכר. תוצאה של מעל 140, תחייב בדיקת העמסת סוכר גבוהה יותר (100 גרם), אשר מטרתה לאבחן סוכרת הריון. נשים המאובחנות בסוכרת הריון, יופנו לדיאטנית המומחית לנושא שתתאים להן תפריט בהתאם למצבן.
  • בדיקת נוגדנים ל-RH (בדיקת coombs): אם את נמנית עם 15 אחוז מהנשים שלהן חלבון RH שלילי, עלייך לעבור בדיקה המאבחנת אם פיתחת נוגדנים נגד החלבון, העלולים להזיק לעובר. במידת הצורך יינתן לך בשבוע 28 חיסון הנקרא אנטי די, המונע יצירת נוגדנים אימהיים כנגד RH חיובי של העובר.